PORADNIK: SESJA WIZERUNKOWA

Sesje wizerunkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Was, co mnie bardzo cieszy. W tym celu stworzyłam poradnik i informator, który pomoże rozwiać Wasze wątpliwości, odpowie na najczęściej pojawiające się przed sesją pytania i pokaże Wam jak wygląda sesja wizerunkowa. Starannie przygotowane zdjęcia z odpowiednim pomysłem i strategią w estetycznym otoczeniu pozwolą zaprezentować Ciebie i Twój biznes oraz wyróżnić się wśród konkurencji. Zapraszam do lektury „poradnik sesja wizerunkowa”.

SESJA WIZERUNKOWA – SILNA MARKA OSOBISTA

Każda silna marka osobista buduje zaufanie poprzez autoprezentację. W obecnych czasach, kiedy konkurencja w każdej dziedzinie jest ogromna niezbędne jest wyróżnienie się. A co Ciebie wyróżnia? TY! Pokazanie swojego wizerunku w profesjonalny sposób pokazuje, że biznes który prowadzisz jest autentyczny i wiarygodny, a tym samym można Tobie zaufać. Sesja biznesowa to nie tylko widoczne efekty w życiu zawodowym, ale również dużo więcej satysfakcji ze swojej pracy, a tym samym więcej chęci i motywacji do dalszego działania i rozwoju firmy!


SESJA WIZERUNKOWA – DLACZEGO WARTO?

ZWIĘKSZENIE WIARYGODNOŚCI TWOJEJ FIRMY

pokazanie siebie wpływa na wiarygodność Twojej marki. Dobre zdjęcia wizerunkowe potrafią ocieplić wizerunek oraz pokazać Twoją otwartość i osobowość.

PRZEDSTAWIENIE TWOJEJ FIRMY W PROFESJONALNY SPOSÓB

sesja wizerunkowa to inwestycja. Potencjalny klient chce wiedzieć z kim będzie podejmował współpracę oraz kto stoi pod daną marką. Klienci coraz większą wagę przykładają do profesjonalizmu i również tego oczekują. Odważne prezentowanie siebie i swoich usług w profesjonalny sposób kreuje Twoją markę na profesjonalną.

MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA ZDJĘĆ PRZY PUBLIKACJACH

W myśl zasady jak Cię widzą tak Cię piszą. Publikacje w magazynach, biuletynach, konferencjach. Zdjęcie typu „selfie” nie zachęci do poznania Twojej osoby, a już na pewno nie sprawi, że będziesz postrzegany/na jak profesjonalista.

POKAZANIE SWOJEJ PRACY OD KULIS

pokazanie siebie podczas pracy lub w luźny, naturalny sposób zaciekawi odbiorcę i zachęci do zainteresowania się tym co robisz. Być może część Twoich znajomych lub klientów nie do końca wie jak wygląda Twoja praca. Pokaż siebie i to co robisz innym w najlepszy możliwy sposób. Otwartość to droga do sukcesu.

KONTENT NA MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

tutaj chyba nie trzeba nic dodawać. Każdy z nas zmaga się z problemem braku zdjęć do konkretnych treści lub projektów. Sesja wizerunkowa to świetna okazja by to zmienić!GDZIE MOŻESZ WYKORZYSTAĆ ZDJĘCIA?

 • Strona internetowa
 • Facebook
 • Instagram
 • Linkedin
 • Materiały reklamowe
 • Konferencje i spotkania biznesowe

ETAPY SESJI WIZERUNKOWEJ

1.

KONCEPCJA

Konsultacja przed dniem zdjęciowym oraz omówienie zamysłu zdjęć biznesowych to pierwszy etap naszej współpracy. Wspólnie ustalamy odpowiedni termin, miejsce, rekwizyty oraz pomysły na zdjęcia. Przed napisaniem wiadomości do mnie postaraj się odpowiedzieć na listę pytań, które znajdziesz w punkcie „zaplanuj kontent”. Pozwoli Ci to na uświadomienie sobie czego tak naprawdę potrzebujesz.

2.

SESJA FOTOGRAFICZNA

Spotykamy się we wcześniej umówionym miejscu i przystępujemy do działania. Pokażę Ci jak ustawić się do zdjęć oraz podpowiem jak wyglądać korzystnie na fotografiach. Pamiętaj o wcześniejszym przygotowaniu ubrań oraz umówieniu makijażu.

3.

EFEKT FINALNY

W ciągu 5 dni zdjęcia trafiają do Was w galerii, która umożliwi Wam wybór zdjęć po wykonanej przeze mnie wcześniejszej wstępnej selekcji (technicznej). Po wybraniu i zatwierdzeniu przez Was zdjęć przystępuję do edycji i retuszu. Następnie w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych wysyłam do Was zdjęcia w wersji elektronicznej. Jeśli potrzebujesz zdjęć szybciej wspomnij o tym od razu podczas omawiania koncepcji sesji.


ZAPLANUJ KONTENT

Przygotowałam dla Was listę pytań, która pomoże uświadomić Tobie czego tak naprawdę potrzebujesz. Odpowiedzenie na poniższe pytania pozwoli Ci stworzyć koncepcję, która bardzo przyda się przed sesją i umożliwi spełnienie Twoich oczekiwań w 100%.

 1. W jakim celu potrzebujesz zdjęć?
 2. Gdzie planujesz publikować zdjęcia? Na jakich platformach w mediach społecznościowych pojawią się Twoje zdjęcia? Na Instagramie, WWW, czy Facebooku?
 3. Zdecyduj, czy potrzebujesz jedynie profesjonalnego portretu, czy wolisz wybrać sesję lifestylową, która zaprezentuje kulisy Twojej pracy. A może warto zdecydować się na oba warianty?
 4. Jakie wartości prezentuje Twoja marka i kim jest Twój klient?
 5. Jakie posty planujesz publikować w najbliższym czasie? Zaplanuj harmonogram postów i przemyśl jakie zdjęcia będą prezentowały się pięknie z konkretnymi treściami.
 6. Zadecyduj czy chciałabyś/ chciałbyś pokazać siebie w profesjonalny i elegancki sposób, czy naturalnie i na luzie?
 7. Zadecyduj czy bardziej podobają Ci się zdjęcia w jasnej, czy w ciemnej kolorystyce? Zastanów się jaka kolorystyka zdjęć będzie spójna z kolorami Twojej marki.
 8. Czy Twoje zdjęcia będą przerobione przez grafika? Jeśli tak powiedz mi o tym, by pozostawić na zdjęciu niezbędną przestrzeń na wklejenie treści.
 9. Czy jesteś w stanie wskazać markę, którą podziwiasz? Kim jest Twoja konkurencja? Jaki jest twój cel biznesowy?

SESJA WIZERUNKOWA – PRZYGOTOWANIE

MIEJSCE SESJI

W momencie, gdy mamy już ustaloną koncepcję sesji wybieramy miejsce naszej sesji. To Wy decydujecie , czy chcielibyście zrealizować ją w Waszym gabinecie lub biurze, czy w przygotowanej przeze mnie przestrzeni. Tło naszej sesji jest kluczowym elementem i wpływa na efekt końcowy, dlatego warto dobrze przemyśleć tę kwestię. W moim studio do dyspozycji mamy białą sztukaterię oraz czarne, beżowe, szare oraz różowe tło. W sezonie wiosennym i letnim istnieje też możliwość wykonania sesji łączonej tzn. zarówno w studio jak i w plenerze.

MAKIJAŻ I GARDEROBA

Profesjonalny makijaż i fryzura pomoże Ci poczuć się pięknie i pewnie przed obiektywem. Postaw na profesjonalistkę, która przygotuje dla Ciebie makijaż na potrzeby sesji. Współpracuję z kilkoma zdolnymi dziewczynami ze Słupska i Trójmiasta, których profile podeślę Wam przed sesją. Kwestia makijażu pozostaje jednak do umówienia we własnym zakresie.

Jeśli chodzi o ubiór tę kwestię zostawiam Wam. Zadecydujcie, czy potrzebujecie zdjęcia w stroju formalnym, czy bardziej na luzie. Tutaj wiele podpowie Wam charakter Waszej pracy. Eleganckie marynarki w stonowanych kolorach zawsze postrzegane są jako bardziej profesjonalne. Najbardziej uniwersalne są monochromatyczne połączenia kolorystyczne. Jeśli zależy Wam na skupieniu uwagi na sobie to zrezygnujcie z pstrokatych kolorów i nadruków na ubraniach. W przypadku sesji lifestyle postaw na luźne jeansy i koszule.

Więcej informacji o tym jak przygotować się do sesji znajdziesz w poradniku: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

AKCESORIA DO SESJI

Oprócz typowych ujęć portretowych warto stworzyć zdjęcia, które wykorzystacie do artykułów czy pobocznych wpisów na instagramie. Rekwizyty urozmaicą zdjęcia i stworzą przytulniejszą atmosferę. Zabierzcie ze sobą przedmioty, które używacie podczas pracy lub które kojarzą się z Waszą pracą. Rekwizyty pozwalają stworzyć bardziej różnorodny kontent oraz ocieplić Wasz wizerunek. Zabierzcie swoje ulubione notatniki, planery, kubki, książki, wizytówki, materiały reklamowe z logo czy laptopa.


INFORMACJE

OFERTA-DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH/ZESPOŁÓW

Inwestycja w sesję wizerunkową rozpoczyna się od 600zł za 5 zdjęć. Sesja trwa wówczas 30 min. Jest to opcja skierowana dla osób, które oczekują prostych kadrów portretowych i czują się swobodnie przed obiektywem. Opcja II- (900zł-10 zdjęć+ odbitki fotograficzne) jest idealnym wyborem dla osób, które nigdy wcześniej nie stały przed obiektywem oraz dla stworzenia bardziej przemyślanego kontentu zdjęciowego. Często oprócz sesji indywidualnych wykonuję również sesje współpracowników lub całych zespołów pracowników. Ujednolicone portrety lub ujęcia w trakcie pracy to świetny materiał na potrzeby strony internetowej oraz mediów społecznościowych. W przypadku udziału kilku osób w sesji projekt wyceniam indywidualnie. Cena uzależniona jest od ilości zdjęć, ilości osób oraz czasu sesji.

POSTPRODUKCJA

Zdjęcia zanim zostaną przeze mnie ostatecznie zedytowane trafiają do Was w specjalnym programie umożliwiającym wybór zdjęć. Dopiero po selekcji i wybraniu zdjęć przez klienta przystępuję do finalnej edycji. Wszystkie wybrane zdjęcia poddaję autorskiej edycji kolorystycznej oraz retuszowi. Kwestie intensywności retuszu omawiamy zawsze indywidualnie. Czas oczekiwania na gotowy materiał to maksymalnie 5-7 dni roboczych od momentu wyboru zdjęć. Bardzo często wykonuję jednak sesje ekspresowe do publikacji oraz magazynów.


SESJA WIZERUNKOWA – NAPISZ DO MNIE

Jeśli czujesz się zmotywowana do podjęcia kolejnego kroku w rozwoju swojej firmy napisz do mnie i omówmy koncepcję Twojej sesji. Postaw na swój biznes, rozwój i budowanie marki.

Więcej zdjęć z sesji znajdziesz na moim instagramie @nina.portraits.

Moja oferta

PORADNIK SESJA WIZERUNKOWA