BLOG

Witaj w miejscu, które powstało z myślą o Was. Chciałabym dzielić się tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłam na przestrzeni kilku lat swojej działalności fotograficznej. Miejsce to postaram się uzupełniać o pomocne dla Was wpisy. Przygotuj sobie kubek ciepłej herbaty i rozgość się. Będzie mi niezmiernie miło jeśli zostaniesz ze mną na dłużej!

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

śluby


1. Jaki jest twój styl i czy retuszujesz ujęcia?

Jak już wspominałam wcześniej, bardzo długo szukałam swojego stylu, dlatego postawiłam na ujęcia najbliższe swojemu sercu. Stawiam na ponadczasowość, elegancje oraz czyste barwy. Retuszuję głownie ujęcia portretowe oraz pozowane. W moim reportażu znajdziecie około 20% ujęć pozowanych (Waszych oraz z ukochanymi rodzicami, dziadkami czy przyjaciółmi) oraz 80% ujęć reportażowych. Możecie być pewni, że podczas dnia ślubu przeprowadzę Was w taki sposób, by zdjęcia były najpiękniejsze. Podczas reportażu podpowiadam Wam w jaki sposób pozować, tak by nie wyglądało to sztucznie oraz wyłapuję naturalne emocje i gesty. Tak naprawdę w dniu ślubu dzieje się magia! Ale też nie bez Waszej zasługi. : )

2. Ile zdjęć otrzymamy oraz w jakiej formie oddawany jest gotowy materiał?

Ilość oddawanych przeze mnie zdjęć uzależniona jest od wybranego pakietu oraz ilości godzin fotografowania. Z podstawowego 8-godzinnego reportażu oddaję 400 zdjęć. Wszystkie oddane przeze mnie zdjęcia poddawane są edycji kolorystycznej oraz podstawowemu retuszowi (uwagę na to zwracam szczególnie przy ujęciach portretowych). Drugi pakiet przewiduje 600 zdjęć oraz odbitki 10x15 cm, a trzeci minimum 650 zdjęć, sesję poślubną oraz album ślubny (storybook). W pierwszej kolejności materiał ślubny przekazuję w galerii internetowej, a następnie na kryształowym pendrive w personalizowanych pudełkach.

4. Ile kosztuje reportaż ślubny?

Firm świadczących usługi fotografii ślubnej na rynku jest wiele, jednak różnice w jakości oraz cenie bywają bardzo duże. Dzień ślubu jest dniem niepowtarzalnym, dlatego warto postawić na jakość i pewność usług. W tym celu przygotowałam dla Was trzy pakiety. Inwestycja w reportaż ślubny wynosi 5000zł za 8 godzinny reportaż ślubny oraz 5900zł za 12 godzinny reportaż. Dla najbardziej wymagających klientów przygotowałam pakiet, który zawiera dodatkową sesję oraz storybook. Zdjęcia ślubne otrzymujecie w galerii online, by móc podzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi oraz na pendrive. W zależności od pakietu otrzymujecie dodatkowo również odbitki lub album ślubny. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami lub potrzebujecie wyceny indywidualnej np. z samej ceremonii z USC skontaktujcie się ze mną koniecznie przez zakładkę kontakt!

3. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Czas oczekiwania uzależniony jest od wybranego pakietu i wynosi on od 25 do 50 dni roboczych. To, abyście jak najszybciej mogli cieszyć się swoją pamiątką ślubną jest moim priorytetem, dlatego robię co w mojej mocy, by zdjęcia świetnej jakości trafiły do Was ekspresowo. Często terminy edycji są krótsze niż umowne, jednak dłuższe terminy są moim zabezpieczeniem np. w przypadku choroby.

5. Jakiego sprzętu używasz?

Fotografuję systemem Nikon. Mam 2 pełnoklatkowe body D850 i jasne obiektywy 1.4 35mm, 50mm i 105mm. Dodatkowo posiadam lampy błyskowe oraz studyjne, które wykorzystuje podczas reportażu ślubnego po zmroku.

6. Czy przygotowujesz albumy ślubne lub odbitki?

Tak!!! Uwielbiam przygotowywać dla Was albumy i odbitki! Zawsze niesamowicie cieszy mnie, gdy decydujecie się na oprawy Waszych zdjęć ślubnych. Nic nie zastąpi pięknie wykonanego albumu i tylko on pięknie przedstawi Wasze ślubne zdjęcia! Dodatkowo albumy mają 100% prawidłowego odwzorowania kolorystycznego, co w skrócie oznacza, że kolory są dokładnie takie jakie je dla Was przygotowałam.

7. Czy oferujesz film ślubny?

Zajmuję się tylko fotografią ślubną, jednak z wielką przyjemnością polecę Wam filmowców na najwyższym poziomie.

8. Ile osób pracuje na ślubie?

Jedna. Jeden fotograf na Waszym ślubie jest zdecydowaną zaletą, ponieważ ogranicza to dodatkowe koszty oraz pozostawia miejsce dla filmowców. Poza tym, praca w pojedynkę daje więcej swobody, która na pewno pozytywnie wpłynie na sfotografowanie Waszej historii ślubnej. 

9. Czy pracujesz poza województwem pomorskim?

Oczywiście! Dojadę w każde miejsce sfotografować Wasz ważny dzień. Jeśli ślub odbywa się w odległości większej niż 60km od Słupska doliczam koszty dojazdu. W przypadku większych odległości proszę także o zapewnienie noclegu w dniu ślubu lub dwóch noclegów- w przypadku bardzo dużych odległości. Wiadomo, że w przypadku podróży efektywność spada, a chcę dać z siebie 100% swoich umiejętności i kreatywności.


Rezerwacje terminów

2023/2024